Terapia "Powrót do sprawności"

Drukuj
1 2 3

Rehabilitacja - "powrotu do sprawności" po zabiegach chirurgicznych w ortopedii (urazy, skręcenia, po zabiegach wstawienia endoprotezy - edukacja, rehabilitacja oraz także przygotowanie pacjenta przed zabiegiem) , w kardiologii (stany po zawałach - wdrażanie nowych nawyków życiowych oraz eliminacja nieprawidłowych nawyków, zaburzenia krążenia, prewencja - zapobieganie wystąpienia epizodu, edukacja czynna pacjenta oraz instruktaż właściwych nawyków życiowych ), w neurologii (stany po udarach, zaburzenia czucia, ruchu, SM (Multiplex Sclerosis) - terapia sensomotoryczna)"
 

Rehabilitacja po urazach jest terapią przeznaczoną dla pacjentów po różnego rodzaju operacjach ortopedycznych i urazach jak i pacjentów, którzy przygotowują się do zabiegu chirurgicznego. Rehabilitacja przeprowadzana zarówno przed jak i po zabiegu operacyjnym ma ogromne znaczenie w zapobieganiu i leczeniu wielu niekorzystnych zmian, które są skutkiem przeprowadzonego zabiegu chirurgicznego i znieczulenia. Ważne jest w miarę możliwości przeprowadzać rehabilitację jeszcze przed operacją. Obejmuje ona ćwiczenia usprawniające, poprawiające krążenie obwodowe, ćwiczenia rozluźniające oraz oddechowe, które są szczególnie ważne w pierwszym okresie po operacji. Rehabilitacja bezpośrednio po zabiegu chirurgicznym zapobiega występowaniu wielu powikłań tj. trwałych przykurczy, zmian w tkankach, które mają wpływ na późniejsze funkcjonowanie stawów i mięśni oraz na postawę ciała.  Niezbędne są również ćwiczenia stabilizacji i czucia głębokiego zarówno przed jak i po zabiegu. Ćwiczenia stabilizacji trzymają mięśnie i stawy w odpowiedniej pozycji w trakcie ruchu, wpływają na odpowiednie napięcie danych mięśni i struktur potrzebne do wykonania odpowiedniego ruchu. Korygują wadliwe napięcie struktur kurczliwych.

Rehabilitacja ma na celu: zmniejszenie powikłań związanych z układem oddechowym i poprawę wentylacji, poprawę krążenia obwodowego i zapobieganie stanom zakrzepowo-zatorowym (szczególnie u kobiet z żylakami kończyn dolnych), dalsze zapobieganie skutkom długotrwałego unieruchomienia. Rehabilitacja poszpitalna u pacjentów po przebytych zabiegach chirurgicznych jest niezwykle ważna, gdyż ma ona na celu poprawienie ogólnego stanu zdrowia oraz samopoczucia osoby po operacji. Mogą również wstąpić powikłania ze strony układu krążenia. Do takich powikłań zaliczyć możemy między innymi ryzyko wystąpienia zatorów, czy też zakrzepów. Trzeba wziąć również pod uwagę czynniki, które dodatkowo usposabiają do wystąpienia takich powikłań. Mogą to być: otyłość, cukrzyca, żylaki kończyn dolnych, niewydolność nerek, różnego rodzaju zakażenia. Aby jednak zapobiec powstawaniu powikłań w układzie krwionośnym stosuje się odpowiednią terapię. Tak więc rehabilitacja poszpitalna pacjentów po zabiegach chirurgicznych jest szalenie ważna, a często niedoceniana,  bo pacjenci tacy pozostawieni sobie narażeni są na wiele zagrożeń. Mogą mieć problemy z układem oddechowym, powikłania krążeniowe, obniżoną ogólną kondycję. Wszystko to nastręcza pacjentowi wiele problemów i z pewnością utrudnia sprawne, normalne funkcjonowanie w codziennym życiu.

 

Czas trwania 40 minut        Cena: 150 zł